Wykształcenie poglądu cz. 20

By admin

Październik 6, 2017 O edukacji 1 Comment Tagi: edukacja międzykulturowa, edukacja muzyczna, edukacja muzyczna w przedszkolu, edukacja na odległość, edukacja narodowa

Dostarczanie młodzieży książek do czytania należy do właściwej nauki. Nie wypada więc wyboru ich zostawić upodobaniu młodzieży, lecz trzeba jej wprost pewne książki polecać i podsuwać. W zbiorowej nauce biblioteka należy do sali szkolnej, czyli każda klasa powinna mieć osobną, dobraną, biblioteczkę. Zarządzać nią powinien nauczyciel, który uczy najwięcej przedmiotów. Jego rzeczą jest nie tylko starać się o zaopatrzenie biblioteki w potrzebne książki, które by były niejako uzupełnieniem nauki szkolnej, ale powinien on w miarę, jak z postępem nauki wchodzą do umysłów nowe wyobrażenia, potrzebne książki, mające na celu wyrobienie poglądu czasowego, uczniom wprost polecać. Z tego powodu biblioteka powinna posiadać więcej egzemplarzy jednej książki.

Osobistości przedstawia się za pomocą obrazów, fotografii, a najskuteczniej przez odlewy. Każde wyobrażenie zyskuje na jasności, jeżeli je umysł może przyczepić do tkwiącego w nim obrazu. Dajmy na to, że uczeń słucha wykładu mitologicznego o Zeusie. Skoro miał sposobność oglądania znanego biustu Zeusa z Otrikoli, wszystkie słyszane mitologiczne szczegóły odnosi do obrazu, który ma przed swoimi duchowymi oczami.

 

Latest Comments
  1. Reklama