Formalne kształcenie cz. 7

By admin

Lipiec 29, 2017 O edukacji 1 Comment Tagi: nauka 5 lat, nauka 5 latka, nauka 6 latka, nauka 6 latków, nauka 7 latka, nauka z twilight

Ale siła zdobyta na pewnej kategorii pojęć daje się z łatwością przenieść na operowanie w zakresie innej pokrewnej kategorii. Kto się nauczył wykonywać pojedyncze procesy myślenia na jednym języku, ten zdobył siłę niejako myślenia językowego, bo bez wielkiego trudu może zastosować swą sprawność umysłową do nauczenia się innego języka. Siła zyskana przez naukę matematyki daje się z łatwością przenieść na te nauki, w których się rozchodzi o stosunki przestrzeni i liczby. Do pojęć każdego prawie przedmiotu naukowego przywiązana jest inna siła, każdy prawie przedmiot wymaga nieco odmiennego myślenia, każdy zostawia po zajmowaniu się nim inny formalny osad. Ponieważ nauka Wychowawcza rozciąga się na więcej przedmiotów, daje sposobność różnorodnego formalnego kształcenia.

To jest w praktyce tak widoczne, że nieraz po krótkim obcowaniu z człowiekiem, bliżej nieznanym, można z całą pewnością orzec, jakie wykształcenie przeszedł w młodości, które były przeważające przedmioty, na których jego kształcenie się odbywało. Formalna różnica w wykształceniu daje się po większej części dość jasno odczuć.

 

Latest Comments
  1. Reklama